Inteligentny dom to szereg funkcjonalności dla jego użytkownika – FAKT
Odpowiadamy: Smart home to taki dom, w którym większośc instalacji jest ze sobą powiązanych oraz zintegrowanych. Im jest ich więcej, tym bardziej inteligentny może być dom. Wszystko zależy od potrzeb jego użytkowników. Można zacząć od podstawowych funkcji, takich jak m.in. regulacja oświetlenia, temperatury oraz jakości powietrza, a następnie rozbudować je o inteligentne nagłośnienie domu czy zdalne sterowanie zasłonami i roletami. System smart home to również bezpieczeństwo – m.in czujki alarmu, monitoring oraz wideodomofon. Możliwości i rozwiązań jest wiele. Wybierz z nami najlepsze dla Ciebie
System wymaga instalacji już na pierwszym etapie projektowania domu lub mieszkania – MIT
Odpowiadamy: Istnieją takie systemy automatyki domowej, które można zaimplementować na każdym etapie projektu. Zarówno, gdy klient posiada już konwencjonalną instalację, jak i dopiero, gdy nieruchomość jest w trakcie budowy. Jeśli chcemy uniknąć większego remontu, warto wykorzystać instalacje bezprzewodowe, które nie wymagają skuwania ścian czy zakładania tzw. magistrali. Wszystko zależy od potrzeb klienta oraz etapu wykończenia wnętrz.
Automatyka domowa jest w pełni bezpieczna – FAKT
Odpowiadamy: Inteligentny dom znacząco zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowników. System monitoruje temperaturę oraz jakość powietrza, w tym m.in. wskaźniki dymu czy stężenie dwutlenku węgla. Posiada także inne pomocne funkcje, takie jak m.in. automatyczne zamykanie drzwi i okien, monitoring oraz alarmy przeciwwłamaniowe. Za pomocą kilku kliknięć można również wyłączyć gniazdko, do którego podłączone zostało żelazko czy prostownica.
Niemożliwa jest instalacja systemu Smart Home w bloku czy kamienicy – MIT
Odpowiadamy: To jedno z najczęściej pojawiających się błędnych przekonań. Nowoczesna technologia może zagościć zarówno w mieszkaniach w bloku czy w kamienicy, jak i w domach jedno- oraz wielorodzinnych. Wystarczy dopasować odpowiedni system do konkretnej inwestycji.
Brak prądu oraz Internetu ogranicza działanie inteligentnego domu – FAKT
Odpowiadamy: Brak prądu spowoduje, że wszystkie urządzenia przestaną działać. Podobnie, gdy posiadamy w domu instalację konwencjonalną. Można jednak przewidzieć takie awarie i skorzystać z dodatkowych magazynów energii. Gdy nastąpi przerwa w dostawie Internetu, system będzie działał bez zmian. Użytkownicy nie będą mogli korzystać jedynie ze zdalnego sterowania funkcjonalnościami.
Inteligentny dom jest trudny w obsłudze - MIT
Odpowiadamy: Z obsługą systemów Smart Home z pewnością poradzi sobie każdy. Użytkownicy mogą sterować instalacją na kilka sposobów. Począwszy od przełączników na ścianach, poprzez panele dotykowe, aż po urządzenia mobilne, takie jak laptop czy telefon. Mogą a także skorzystać z asystentów głosowych.
Twój dom, mieszkanie lub biuro może być Smart – FAKT
Profesjonalni instalatorzy z iHome dopasują odpowiedni dla Twojego domu system, a także sprawnie go zamontują. Pomożemy również rozbudować istniejącą już instalację. Skontaktuj się z nami i sprawmy, że Twoje wnętrze będzie smart!