Rekuperacja


Czy nowoczesny dom posiada komin? Zdecydowanie nie musi! Standardowa wentylacja grawitacyjna jaką znamy odchodzi do lamusa. Jest to przestarzały system, który ze względu na zmiany w wyposażeniu mieszkania nie spełnia już swojej funkcji. Posiadamy szczelniejsze okna, ogrzewanie podłogowe i inne uwarunkowania, które sprawiają, że jest zupełnie inny obieg powietrza w mieszkaniu. Na ratunek przychodzi właśnie rekuperacja. To po prostu system wentylacji mechanicznej nawiewowo-wywiewnej z odzyskiem ciepła. 

Co należy zrobić po podjęciu decyzji o instalacji rekuperacji? Pierwszą rzeczą jest dostarczenie projektantom aktualnych rzutów aranżacyjnych pomieszczeń, w których chcemy ulokować wentylację mechaniczną. Jest to bardzo istotne, ponieważ są określone standardy mówiące o tym, w jakich miejscach na suficie powinny być zlokalizowane elementy nawiewne oraz wywiewne (anemostaty). Nikt z nas nie lubi, kiedy wieje nam na głowę albo po plecach. Każdy z nas jednak doceni sprawniejsze działanie okapu czy łatwość w rozpalaniu kominka. A to wszystko zapewnia właściwa instalacja systemu rekuperacji.

Kiedy nasi specjaliści wykonają projekt, nie pozostaje nic innego jak montaż instalacji. Ten etap zostanie jeszcze dopracowany przez naszych architektów, którzy zadbają o część estetyczną. Zaproponujemy Ci anemostaty z dekoracyjnymi osłonami o wyglądzie pasującym do Twojego wnętrza. To nie koniec dobrych wiadomości! Razem z rekuperacją zamotujemy Ci system inteligentnej automatyki. Sterując działaniem instalacji będziesz mógł: obniżyć koszty zużycia energii przez sam system, dostosować ją do codziennych potrzeb. Poprzez ustawienie odpowiednich trybów i harmonogramu pracy znacznie obniżysz koszty działania rekuperacji oraz możesz znacząco zwiększać jej wydajność. Odnosi się to między innymi do takich sytuacji jak korzystanie z łazienki, kiedy to zwiększasz jej działanie albo wyjazd na urlop, będący czasem uśpionej” pracy.

Wreszcie, same kanały wentylacyjne oraz główne urządzenie zajmują niewiele miejsca. Centrala z głównymi rurami to przestrzeń zaledwie jednego szachtu, a same rury biegnące do poszczególnych pomieszczeń rozprowadza się w stropie.

Reasumując, wszyscy zgodnie mówią, że rekuperacja jest czymś, co każdy powinien mieć w swoim domu. To Twoja niezgoda na rozszczelnianie okien, szpecące nawiewniki na oknach, ale i na ścianach, nieświeże powietrze czy wilgoć. Nie martw się – tę wentylację można też zainstalować w istniejącym budynku. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią świeże, czyste powietrze i odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach.

Zadbaj o swoje zdrowie i atmosferę w domu stosując rekuperację z iHome!

 

Inspiracje

Chcemy edukować, uświadamiać i inspirować. Wierzymy, że ucząc się od siebie nawzajem, mamy szansę Tworzyć niezwykłe wnętrza. Pełne harmonii i dobrego stylu. W duchu przyszłości, więc oparte o najnowsze dostępne rozwiązania technologiczne. 

Znajdziesz tutaj wnętrza, które zostały stworzone w iHome oraz takie, które zaprojektowano zgodnie z naszymi ideałami. Nie tylko zatrudniamy najlepszych architektów, ale też potrafimy takich znaleźć i docenić. Chcemy, żeby dział inspiracji iHome był właśnie platformą skupiającą to, co w polskiej architekturze wnętrz najlepsze. 

Wnętrza to nie tylko projekt jednego architekta. Przecież lampa, stół, fotel, kominek i inne przedmioty też zostały zaprojektowane przez projektantów na całym świecie. Wzornictwo zasługuje na dużo uwagi, bo ma ogromny wpływ na efekt końcowy projektu. Zaprezentujemy Wam wyselekcjonowane perły designu. 

Zaglądajcie do działu inspiracji iHome po dużą dawkę pięknych przedmiotów
i wnętrz!